SSS

Frequently Asked Questions - Fitpoint Ataşehir | Sık Sorulan Sorular

FAQs - Fitpoint Ataşehir | Sık Sorulan Sorular
Fitpoint Batı Ataşehir - Sık Sorulan Sorular
AmpliTraining tehlikeli değildir ve bilinen geleneksel kas çalışmalarından daha az tehlikeli değildir. Sadece koruyucudur ve bu nedenle rehabilitasyon çalışmaları için uygundur. AmpliTraining herhangi bir tehlikeye neden olmaz.

Yoğun antrenman spor yapacak sağlığa sahip olmayan insanlar, yani sağlık durumları yoğun bir antrenmana izin vermeyen insanlar için tehlike oluşturabilir.
Temel olarak AmpliTraining’in başka spor türlerini yapabilen veya antrenman şekilleri için uygun olan herkes tarafından yapılabileceği söylenebilir. Yaş burada sadece sınırlı bir rol oynuyor.

Ancak AmpliTraining çok amaçlı bir antrenman türü olup çocuklar için oyun şeklindeki spor türleri elbette daha uygun olacaktır.
EMS antremanında herhangi bir yaş sınırı bulunmamaktadır. Önerimiz 17 yaş ve üzeridir.
AmpliTraining birlikte farklı hareketlerle, yardımcı aletlerle ve farklı antrenman tasarımlarıyla antrenman akımını farklı kılmak mümkün olabilir.
İndeks, antrenman yoğunluğunu mümkün olduğunca objektif olarak ortaya koyan bir rakamdır.  Bunun anlamı, 6 kanalın tamamından çıkarak vücuttan geçen mA değeri toplanır ve bir rakama dönüştürülür. Burada 100 rakamı „çok yoğun bir antrenman“ tanımı için kullanılmıştır. Ancak bu rakam yine de bir ağırlıkta (dambıl) verilen ağırlık bilgisi gibi kesin rakam olarak görülmemelidir. Örn. ayarlanan akım parametreleri çok büyük bir rol oynar ya da cilt direnci/dokulardaki direnç de çok önemlidir – tabiki tampon bölgeler de öyle (yağ vb.). İç çamaşırları ile antrenman yapan biri – kıyafeti doğrudan cildi üzerine giyen biriyle kıyaslandığında indeksin yaklaşık %20’sini çekebilir.

İç çamaşırı giyilmeden yapılan bir antrenman sadece yönlendirme amaçlıdır:

Dayanıklılık indeksi 60 ila 75 arası
güç dayanıklılığı 75 ila 95 arası
Hipertrofi-büyüme 90 ila 110 arası
güç antrenmanı 100’den itibaren
Ama lütfen bunların sadece yol gösterici değerler olduğunu unutmayın. Bu rakamlar bireysel olarak büyük sapmalar gösterebilir.
İnsan vücudunda meydana gelen işlevlerin büyük bir bölümü elektrik impulslarıyla kontrol edilir ve bu işlevler mümkün kılınır. AmpliTrain® bu etki prensibiyle söz konusu akımları sadece antrenman için kullanır.  Sinir sistemi bu hafiflemeden istifade eder.
TAGS: impulslar
Antrenman sırasında önemli olan tek nokta mümkün olduğunca iyi (dik ve eğimi düzeltici) duruş sergilenmesidir. AmpliTraining çok etkili bir kas antrenmanı olduğu için çok hızlı sonuç alınmasını sağlar. Antrenmanı sürekli kötü, kambur bir duruşla yaptığımızda bu yanlış duruşu kas yapısı olarak sabitlemiş oluruz. Bilinçli bir duruşla antrenman yapıldığında, tam aksi yönde olumlu sonuçlar alırız ve duruşumuz çok hızlı şekilde düzelir.
Bu, başlangıç durumuna göre değişir. Ne kadar antrenmansız olunursa ve ne kadar az yağlı bir vücuda sahip olunursa, antrenman etkileri de o kadar hızlı görülür. Normal şartlarda üçüncü veya dördüncü antrenman sonrasında sonuçlar hissedilmeye başlanır.