EMS ve EMA Nedir?

AmpliTrain® Alman teknolojisi tıbbi ruhsatlı bir egzersiz cihazıdır.

     AmpliTrain de EMS (Elektriksel Kas Uyarımı ) yani yüzeysel kasları uyaran akımın yanı sıra, daha derin kasları çalıştıran EMA (Elektriksel Kas Aktivasyonu) akımının olmasıdır. AmpliTrain cihazı bu akımın patentini almıştır. Dolayısıyla dünyada EMA akımına sahip tek cihazdır. Ayrıca dünyada tıbbi ruhsata sahip medikal onaylı tek cihazdır.

     EMS 0 – 100 Hz elektrik frekansı ile motor sinirleri uyararak yüzeysel kaslarımızın kasılmasını sağlar.

     EMA 2000 Hz den başlayan bir frekans ile EMS akımından neredeyse 20 kat daha yüksek bir frekans ile daha derindeki kaslarımızı (sinir sistemini kullanmadan) direkt olarak uyarır ve kasların çalışmasını sağlar. Daha derin kaslara ulaşan EMA akımı kaslarda daha etkili büyüme ve hücre aktivasyonunu sağlar.

     AmpliTrain® cihazı, sadece sinir sistemini kullanmadan doğrudan kasları uyardığı için haftada 3 seans Amplitrain cihazı ile antrenman yapılabilir.

     Bunun sonucu olarak Amplitrain EMA sistemi ile normal spor yaparak çalıştıramadığınız daha derindeki kasları uyararak bu kasları en güvenli şekilde çalıştırır.

     Yapılan klinik  araştırmalarda, bel, sırt ve boyun ağrılarında 1 seansta %47 – 63 oranında azalma, 4 seansta ise %100 e yakın ağrılarda azalma görülmüştür.
    Sırt ağrılarının yanı sıra başarılı olduğu diğer bir tıbbi alan ise çoğunlukla bayanlarda görülen idrar kaçırma problemlerine çözüm olmasıdır. Ayrıca cihazla çalışan kişilerden gelen geri bildirimlere ve klinik çalışmalara dayanarak estetik olarak vücut şekillendirmekilo kaybını sağlama, postür bozukluluklarının giderilmesienerji ve performans artışlarındaki başarısı da bu cihazı farklı kılan en önemli etkilerdir.